Zanim złapiesz oddech

zadbaj o powietrze w swoim domu.

MAGNAT

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox"]

Żyjemy w przeświadczeniu, że powietrze w naszych domach jest lepsze od tego na zewnątrz. Smog kojarzymy wyłącznie z czynnikami zewnętrznymi (niska temperatura, spaliny, dym z komina, etc.). Tymczasem wewnątrz pomieszczeń istnieją zanieczyszczenia, które są dla nas równie szkodliwe, tworząc tzw. smog wewnętrzny.

 

Nawet jeżeli bylibyśmy w stanie przefiltrować powietrze dostające się do domu, to i tak będzie ono zanieczyszczane substancjacmi unoszącymi się z lakierów, materiałów wykończeniowych oraz mebli. Istnieją jednak produkty, które redukują poziom szkodliwych substancji w powietrzu. Jednym z nich jest farba Magnat Sypialnia Pokój Dziecka, która redukuje poziom formaldehydu.

ZADANIE

Koncepcja i realizacja kampanii online uświadamiającej istnienie zanieczyszczeń powietrza występujących wewnątrz pomieszczeń. Zwrócenie uwagi na formaldehyd, jako na powszechnie występujący niepożądany składnik powietrza we wnętrzach, którego  źródłem są lakiery i kleje używane do produkcji mebli, dywanów, czy wykładzin. Pokazanie farby, jako rozwiązania problemu; farby, która dzięki nowatorskiej formule, redukuje poziom formaldehydu w powietrzu.

showcase image

POMYSŁ

Chcieliśmy w prosty, graficzny sposób wyjaśnić działanie produktu. Po pierwsze pokazać tzw. smog wewnętrzny, jako  sumę zanieczyszczeń dostających się do wnętrza z zewnątrz oraz zanieczyszczeń unoszących się z wyposażenia wnętrz. Po drugie zwrócić uwagę na formaldehyd jako główny szkodliwy składnik i jego redukcję dzięki nowej funkcjonalności farby. Hasło kampanii brzmiało:
 
„Zanim złapiesz oddech zadbaj o powietrze w swoim domu”.

 

REALIZACJA

W druku zdecydowaliśmy się na ulotkę w oryginalnej formie (kształt puszki z farbą), która po rozwinięciu w sposób graficzny w kilku punktach wyjaśniała zagadnienie formaldehydu.

Na formatach display przedstawiliśmy dom w przekroju składający się z dwóch części: jednej pomalowanej farbą Magnat Sypialnia Pokój Dziecka z niskim poziomem formaldehydu oraz drugą połowę niepomalowaną farbą Magnat, gdzie poziom formaldehydu był wysoki.

 
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: kontakt: hello@oldfresh.pl