Ta Magia to Magnat

w nowej kampanii reklamowej ATL

MAGNAT

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox"]

Zadanie

Koncepcja kreatywna oraz realizacja kampanii reklamowej farby Magnat Ceramic i Magnat Ceramic Care.

Media: TV, Internet, Print

Brief zakładał odświeżenie komunikacji i utrzymanie wizerunku farb Magnat jako nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie produktów dla wymagających klientów. W reklamie tv nie mogło zabraknąć odniesienia do głównego benefitu farb Magnat, czyli gwarancji plamoodporności.

Do reklamy planowano zaangażowanie nowego ambasadora marki.

POMYSŁ

Codziennie każdy z nas jest zmuszony wchodzić w różne role, ale tak naprawdę sobą czujemy się przede wszystkim u siebie w domu. Tutaj odpoczywamy i spędzamy czas z najbliższymi. To tutaj otaczamy się przedmiotami, które tworzą niepowtarzalny, magiczny klimat naszego miejsca.

Kolor ścian jest doskonałym dopełnieniem efektu, który chcemy uzyskać.
Tworząc wyjątkowe wnętrze chcemy korzystać z produktów, które zapewnią nam szczególne doznania, a równocześnie będą praktyczne i utrzymujące wysoką jakość przez jak najdłuższy okres czasu.
Takie są właśnie plamoodporne farby Magnat.

W scenariuszu chcieliśmy, aby oprócz głównego bohatera zagrał również kolor ścian.
Stąd pomysł ukazania magicznego efektu, który ma miejsce już od momentu wejścia gospodarza do domu.
Na ambasadora marki została wybrana znana aktorka filmowa i teatralna pani Danuta Stenka.

showcase image

Realizacja

W 30 sekundowym spocie pokazaliśmy co się dzieje, gdy tylko właścicielka przekroczy próg domu. Jej wnętrze z każdym krokiem nabiera pełni barw i w magiczny sposób współgra z bohaterką: ściany nabierają kolorów, włącza się muzyka, bucha ogniem kominek i rozświetlają się światła. Nawet wypadek w postaci wylanej kawy w żaden sposób nie mąci spokoju bohaterki. Plama zostaje szybko starta, nie pozostawiając żadnego śladu na ścianie. W ostatniej scenie bohaterka siada zrelaksowana w fotelu delektując się swoim wnętrzem.

Wystrój wnętrz jest wysublimowany, elegancki i pasujący do osobowości aktorki.

Atmosferę dodatkowo podkreślają dźwięki doskonałej i znanej kompozycji „W moim magicznym domu”, która poprzez słowa bezpośrednio odnosi się do hasła marki „Ta magia to Magnat”

Efekt

Spot reklamowy kampanii pojawił się w czasie największej oglądalności w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych. Reklamie telewizyjnej towarzyszyły działania online: kampania video, banerowa i kontekstowa na witrynach tematycznych i portalach informacyjnych. Ponadto zostały przygotowane layouty prasowe do magazynów wnętrzarskich i pakiety materiałów BTL do sieci sprzedaży. W ostatniej fazie kampanii pojawił się dodatkowo billboard sponsorski przed programami związanymi z dekoracją wnętrz.

 
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: kontakt: hello@oldfresh.pl