Kolor do testowania

Zintegrowana kampania digital

MAGNAT, Śnieżka

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox"]

ZADANIE

Każdy z nas przed malowaniem stawał przed problemem doboru odpowiedniego koloru farby. Często kolor po malowaniu nie jest taki, jaki sobie wyobrażaliśmy, ponieważ próbniki w sklepie są oświetlone ostrym światłem, a kolor na puszce farby może różnić się odcieniem od oryginalnego. A wystarczyłaby możliwość zapoznania się z rzeczywistym kolorem wcześniej. Proste rozwiązanie, które pozwoli dopasować kolor do wnętrza.

Naszym zadaniem była realizacja kampanii online Kolorów do Testowania, czyli kartoników pomalowanych oryginalną farbą, które ułatwiają wybór koloru farby przed malowaniem oraz zapoznanie klientów z produktem, który pełni funkcję pomocniczą przy zakupie farby do malowania.

POMYSŁ

Biorąc do ręki produkt zdaliśmy sobie sprawę z wyzwania przed jakim stanęliśmy. Na pierwszy rzut oka produkt jest zwykłym, kolorowym kartonikiem i tak z pewnością widzieli go klienci. Dopiero, fakt, że jest pokryty oryginalną farbą i świadomość możliwości zastosowania,  zmienia ten produkt w bardzo praktyczne narzędzie.

Aby to pokazać zdecydowaliśmy się na krótką formę Bumper Ad, aby w serii spotów pokazać, jak można stosować produkt.

W animowanych spotach pokazaliśmy, jak dopasować kolor z użyciem Koloru do Testowania z punktu widzenia osoby, która trzyma w dłoni wzorce, dopasowując je wygodnie, wszędzie i bez zabrudzeń. Zależało nam na maksymalnym skupieniu uwagi widza na produkcie i jego funkcjonalności.

showcase image

Realizacja

Kampania digital pod hasłem „Dopasuj kolor zanim pomalujesz” oparta na formacie wideo Bumper Ads emitowana w serwisie YouTube prowadząca na landing page produktu.

Spoty w estetyce marki pokazujące zastosowanie produktu.

Animacja z wzorcami trzymanymi w dłoni przymierzanymi w różnych miejscach w domu.

Działania w serwisie YouTube wspierane przez kreacje display, mailing oraz animowane posty na FB.

EFEKTY

Kampania Digital przełożyła się na zwiększenie zainteresowania i sprzedaży produktu.

 
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: kontakt: hello@oldfresh.pl